czwartek, 30 marca, 2023

Bierzemy sprawy w swoje ręce

Odkręcamy pandemię strachu

„Niezależnie od wprowadzanych obostrzeń do końca sezonu grypowego prawdopodobnie 70% z nas będzie już po kontakcie z koronawirusem…”

Dr. n. med. Zbigniew Martyka – internista, Specjalista chorób zakaźnych, ordynator oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej.

„Niezależnie od wprowadzanych obostrzeń do końca sezonu grypowego prawdopodobnie 70% z nas będzie już po kontakcie z koronawirusem. Prawdopodobnie 80 do 90% z tych 70% nawet nie będzie sobie zdawało sprawy z faktu zainfekowania organizmu wirusem SARS-COV-2. Pozostałe 10-20% będzie miało objawy – porównywalne przynajmniej do lżejszej lub cięższej grypy. Około 1-2% przejdzie COVID-19 ciężko lub bardzo ciężko, z wysoką gorączką, w skrajnych przypadkach z koniecznością podłączenia do respiratora.”

Facebook

„Pandemii nie ma, to medialna fikcja, a „obligatoryjność noszenia maseczek może w niedalekiej przyszłości skutkować licznymi chorobami dróg oddechowych”

W programie Bez Skierowania, dr Zbigniew Martyka mówił także o tym czy mamy się bać koronawirusa, czy maseczki chronią nas przed zakażeniem, czy powinniśmy się szczepić przeciwko koronawirusowi (jeżeli już będzie szczepionka) oraz czy można już bezpiecznie spotykać się z rodziną i ze znajomymi.

Nagranie audio z wywiadu