Zabieg plazmowy - najlepsze metody na ujędrnienie skóry

Zabieg plazmowy - najlepsze metody na ujędrnienie skóry
Autor Piotr Gajda
Piotr Gajda21 lutego 2024 | 5 min

Plazma zabieg to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod walki z obwisłą skórą i brakiem jędrności. W artykule przedstawiamy, jak działa plazma i jakie efekty przynosi jej zastosowanie w terapii ujędrniającej skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz innych partii ciała takich jak pośladki, uda czy brzuch.

Kluczowe wnioski:
 • Plazma ujędrnia skórę i redukuje jej obwisłość bez operacji.
 • Zabieg plazmą pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza.
 • Plazma działa skutecznie na zmarszczki, rozstępy a nawet blizny.
 • Aby utrzymać efekty plazmy na dłużej zaleca się wykonywanie serii 3-5 zabiegów.
 • Plazma daje lepsze rezultaty niż mezoterapia igłowa.

Plazma zabieg na twarz

Zabieg plazmą doskonale sprawdza się w walce z oznakami starzenia skóry twarzy takimi jak zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust czy podwójny podbródek. Dzięki stymulacji fibroblastów, plazma zabieg pobudza produkcję kolagenu i elastyny, przez co skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

Podczas zabiegu na twarz plazmą koncentrujemy się na newralgicznych obszarach gdzie skóra szczególnie szybko traci jędrność czyli okolice oczu, ust oraz szyi i dekoltu. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu w postaci rozjaśnienia i wygładzenia skóry. Pełny efekt ujędrniający uzyskujemy po 3-5 sesjach wykonywanych w odstępach 3-4 tygodni.

Plazma a inne zabiegi na twarz

Plazma daje zdecydowanie lepsze efekty niż popularna mezoterapia igłowa, przy znacznie mniejszym dyskomforcie. Nie wymaga też rekonwalescencji, dzięki czemu można wrócić od razu do normalnych aktywności. Plazma kontra botoks - w przeciwieństwie do toksyny, plazma ujędrnia skórę od wewnątrz i na stałe, nie tylko na kilka miesięcy.

Plazma zabieg na szyję i dekolt

Szyja i dekolt to newralgiczne miejsca, gdzie skóra bardzo szybko traci jędrność i elastyczność na skutek naturalnego procesu starzenia. Dodatkowo w tych partiach często występują uporczywe przebarwienia słoneczne oraz rozstępy po ciąży czy gwałtownych wahaniach wagi.

Zabieg plazmy doskonale sprawdza się w redukcji przebarwień, ujędrnianiu rozluźnionej skóry, jak również spłycaniu bruzd i zmarszczek w okolicy szyi i dekoltu. Efekty są porównywalne do liftingu, a przy tym całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne.

Aby osiągnąć maksymalne efekty zaleca się wykonać serię 3-5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Po zabiegach zdecydowanie poprawia się napięcie i jędrność skóry, zmarszczki ulegają spłyceniu, przebarwienia rozjaśniają się, a rozstępy stają mniej widoczne.

Czytaj więcej: [generate_title] 79 - stolikwolnosci.pl

Plazma zabieg dłoni dla ujędrnienia

Zabieg plazmą doskonale nadaje się także do odmładzania dłoni. Skóra na rękach szczególnie szybko traci jędrność i elastyczność, pojawiają się tutaj również liczne przebarwienia i plamy starcze.

Plazma pobudza fibroblasty skóry do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu dłonie stają się bardziej jędrne i elastyczne. Dodatkowo rozjaśniają się wszelkie przebarwienia a drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Liczba zabiegów 3-5 co 3-4 tygodnie
Czas trwania Ok 30-40 min
Efekty Rozjaśnienie przebarwień
Redukcja zmarszczek
Większa jędrność i elastyczność

Plazma jako zabieg na pośladki

Zabieg plazmowy - najlepsze metody na ujędrnienie skóry

Również pośladki z biegiem lat mają tendencję do obwisania, a skóra na nich traci jędrność. Problem ten dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Co więcej na pośladkach często pojawiają się rozstępy będące efektem gwałtownych zmian masy ciała.

Plazma zabieg doskonale poprawia ujędrnienie i napięcie skóry na pośladkach, spłyca rozstępy i blizny po trądziku. Efekty utrzymują się nawet do roku od zabiegów. Plazma pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, przez co pośladki wyglądają na bardziej jędrne i wypoczęte.

 • Redukcja cellulitu
 • Rozjaśnienie rozstępów i blizn

Efekty plazmy na kolana i łokcie

Skóra na kolanach i łokciach szybciej traci elastyczność i jędrność w porównaniu z innymi partiami ciała. Pojawiają się na niej liczne pęknięcia, zgrubienia i szorstkości. Są to miejsca bardzo narażone na urazy, blizny i przebarwienia pourazowe. Zabiegi plazmą polepszają kondycję skóry w tych okolicach.

Dzięki stymulacji fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny, skóra na kolanach i łokciach staje się bardziej elastyczna i odporna na uszkodzenia. Blizny i blizny potraumatyczne ulegają spłyceniu. Zmniejszeniu ulegają też przebarwienia i zgrubienia.

Ilość zabiegów

Aby osiągnąć optymalne rezultaty zaleca się wykonać 3-5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Już po pierwszej aplikacji skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. Pełny efekt ujędrnienia osiągamy po pełnej serii. Utrzymuje się on nawet do roku od ostatniego zabiegu.

Plazma na rozstępy przy ujędrnianiu

Rozstępy to nieestetyczny problem dotykający zarówno kobiet jak i mężczyzn. Pojawiają się najczęściej na: brzuchu, udach, pośladkach i piersiach. Powstają w wyniku nagłych zmian masy ciała np. podczas ciąży lub przytycia/schudnięcia. Są trudne do zlikwidowania, ale zabiegi plazmą zdecydowanie poprawiają ich wygląd.

Plazma poprzez stymulowanie skóry do regeneracji, powoduje zmniejszenie rozstępów i wygładzenie blizn. Skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna, rozstępy rozjaśniają się i stają mniej widoczne. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zaleca się wykonać serię 3-5 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Podsumowanie

Plazma zabieg to nowoczesna i nieinwazyjna metoda walki z oznakami starzenia się skóry. Stymuluje ona naturalne procesy regeneracyjne poprzez pobudzenie fibroblastów do syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Dzięki serii 3-5 zabiegów plazmą można znacząco poprawić jędrność i elastyczność skóry twarzy, szyi, dekoltu i ciała. Zabiegi pomagają zredukować zmarszczki, cellulit, rozstępy a nawet blizny. To obecnie jedna z najskuteczniejszych metod walki z problematyczną i odwisaną skórą.

Najczęstsze pytania

Nie, zabieg plazmą jest całkowicie niebolesny. Wykonuje się go zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym kremem, a mikronakłucia są na tyle delikatne, że pacjent ich praktycznie nie czuje. Czasami może wystąpić niewielkie uczucie dyskomfortu przy podaniu preparatu.

Efekty terapii plazmą bogatopłytkową utrzymują się zwykle od 12 do nawet 24 miesięcy. Jest to jednak wynik indywidualny, zależny od wielu czynników i może być krótszy lub dłuższy.

Zabieg plazmą jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i praktycznie pozbawiony skutków ubocznych. Czasami bezpośrednio po nim może pojawić się niewielki obrzęk, zaczerwienienie lub stan zapalny, który szybko mija.

Pierwsze efekty zabiegu plazmy, takie jak rozjaśnienie skóry, wygładzenie zmarszczek czy poprawa napięcia zauważalne są zazwyczaj po około 2 tygodniach. Pełny efekt regeneracji tkanek i stymulacji kolagenu ujawnia się po około 6-8 tygodniach.

Tak, terapię plazmą ze świetnym skutkiem można łączyć z wypełniaczami, botoxem, osoczem płodowym, zabiegami laserowymi czy peelingami. Pozwala to na uzyskanie lepszych i dłużej utrzymujących się efektów.

5 Podobnych Artykułów

 1. Akupunktura zatok - skuteczne leczenie sinusa
 2. Nieprawidłowość krzyżówka - Słownik online
 3. Teatr kukiełkowy dla dzieci - rozbudzenie wyobraźni i kreatywności
 4. Trening nóg na siłowni - Ćwiczenia dla początkujących i zaawansowanych
 5. Atak hipoglikemii u psa - skuteczne metody leczenia
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Piotr Gajda
Piotr Gajda

Nazywam się Piotr. Jestem zapalonym podróżnikiem i miłośnikiem przygód. Uwielbiam wyprawy w nieznane, dzikie rejony świata. Zafascynowały mnie techniki survivalu. W wolnych chwilach trenuję umiejętności przetrwania w ekstremalnych warunkach. Zawsze szukam nowych wyzwań i doświadczeń, które pozwolą mi rozwinąć moją wiedzę i sprawność.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły