czwartek, 30 marca, 2023

Bierzemy sprawy w swoje ręce

Odkręcamy pandemię strachu

WWW.STOLIKWOLNOSCI.PL

Zrób Swój Stolik Wolności

wybór lokalu

Szukacie restauracji lub baru, który udostępni stoły i krzesła w zamian za złożenie zbiorowego zamówienia na jedzenie. Wspieramy gastronomię, która znajduje się w trudnej sytuacji. Jeśli żaden lokal w okolicy nie jest chętny, wtedy sami organizujecie stoły i swój prowiant.

wybór miejsca

Wybierając miejsce pamiętajcie o tym, że masek nie trzeba nosić w obrębie parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego, plaży oraz w trakcie jazdy konnej. Obecnie nakaz noszenia masek nie ma podstawy prawnej. Nie przyjmujemy mandatów za nie noszenie masek. Kulturalnie odmawiamy policji przyjęcia mandatu.

facebook

Utwórz wydarzenie na FB i udostępnij możliwie jak największej liczbie osób.

materiały informacyjne

Na stoliku wolności uświadamiacie innych - Pokazujecie im nasz punkt widzenia. Drukujecie materiały i rozdajecie podczas spotkania. (Róbcie rzutki na materiały. Nasze poglądy i wzory ulotek do pobrania znajdziecie na stronie www.stolikwolnosci.pl Te ulotki są chętnie czytane przez przechodniów. I o to nam chodzi.

TRANSPARENTY

Podstawowa zasada - nie używamy haseł antyrządowych, wulgarnych, anty-covidowych. Tworzymy strefę wolną od strachu, nie negujemy obecności wirusa, ale nie zgadzamy się na obecne obostrzenia, absurdy i kłamstwa. Jeśli Wasze poglądy są podobne do naszych wtedy imprezę nazywacie Stolik Wolności 🙂

DOKUMENTUJ

Robicie zdjęcia i filmy w trakcie imprezy, a potem udostępniacie gdzie się da. Jesteśmy ciekawi jak Wam poszło 🙂 Wyślijcie nam relacje na kontakt@stolikwolnosci.pl lub udostępnijcie oznaczając nasz fanpage Stolik Wolności.

PODSTAWY PRAWNE

Z naszego doświadczenia wynika, że sprawdza się "spotkanie spontaniczne" lub "spotkanie biznesowe". Wówczas powołujemy się na par. 26 ust. 11 pkt 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych nakazów, zakazów w związku z wystąpieniem stanie epidemii , zgodnie z którym istnieje możliwość zorganizowania spotkania służbowego lub zawodowego. Jeśli pojawi się policja każdy z uczestników oświadcza, że spotkał się z innymi w celu wymiany informacji dot. przeciwdziałania skutkom kryzysu gospodarczego. Warto mieć wizytówki firmowe i notesy.

POWODZENIA!
EKIPA STOLIKA WOLNOŚCI 🙂

www.stolikwolnosci.pl kontakt@stolikwolnosci.pl #StolikWolnosci